Novinky
15. 10. 2020

STAVBA ROKU 2020 - REZIDENCE PARK MASARYKOVA

„Ve 28. ročníku soutěžní přehlídky bylo možné se opět seznámit nejen s autory jednotlivých staveb, ale také s projektanty, stavebními firmami a všemi, kdo připravili kompletní projektové dokumentace a kdo realizovali jednotlivé stavby a stavební díla. Vyhlášení titulů je vrcholem ocenění a seznámení se s jejich, mnohdy několikaletou, prací a úsilím,“ sdělil architekt Jan Fibiger, předseda rady programu a předseda správní rady Nadace ABF.

Kvůli letošnímu rekordnímu počtu 84 přihlášených projektů porota do užšího kola poslala 24 staveb a z nich vybrala osm, které získaly hlavní cenu. „Nesmírně si vážíme tohoto ocenění. Bytová Rezidence Park Masarykova je krásný komplex pojatý formou zahradního města a situovaný do jedinečné lokality. Navíc jsme jej realizovali jak dodavatelsky, tak v rámci skupiny SYNER Group i z pozice developera." shrnul radost z ocenění jednatel SYNER Robert Špott.

Držitelé titulů v letošním roce poprvé v historii soutěže získávají unikátní symbolické křišťálové ocenění, které má podobu razítka v designu Ronyho Plesla. Razítko symbolicky představuje to poslední a zcela výjimečné „razítko“ v procesu celé realizace stavby.