Lokalita

Jedinečná příležitost

REZIDENCE PARK MASARYKOVA nabízí jedinečnou příležitost pořídit si bydlení, které se stane Vaším skutečným domovem. Rezidence Park Masarykova vyroste v těsné blízkosti Masarykovy třídy – historicky významné ulice s promenádním charakterem, kterou lemuje lipová alej a honosné městské vily z konce 19. a začátku 20. století.
Masarykova třída ústí do Lidových sadů Petra Bezruče, zelené oázy města Liberce. Rozlehlý park zdobí historické budovy (například bývalé lázně Františka Josefa I.) i hojně navštěvovaná výletní místa (zoologická zahrada a botanická zahrada, vyhlídková věž aj.). Současně jsou Lidové sady bránou do Jizerských hor.
Projekt je situován v těsné blízkosti přírody a zároveň i na dosah centra. Bezproblémová dopravní dostupnost, bohaté sportovní i kulturní vyžití, funkční sociální infrastruktura a zejména bydlení splňující nejvyšší jakostní i estetické nároky – to vše dělá z této adresy lukrativní místo, které může být Vaší životní investicí. Vítejte doma!

DESATERO VÝHOD bydlení v Rezidenci Park Masarykova

Lokalita pro život
Lokalita pro život
V klidné vilové čtvrti a současně na dosah centra města Liberce. V příjemné docházkové vzdálenosti se nacházejí kvalitní restaurace a kavárny, sportovní centra, divadlo, lékařská zařízení, knihovna, galerie, jedna z nejkrásnějších ZOO v Čechách a nejstarší česká botanická zahrada.
Centrum lyžařských sportů
Centrum lyžařských sportů
Dynamicky se rozvíjející Ski areál Ještěd nabízí téměř 10 km sjezdových tratí a má téměř ideální dopravní dostupnost pouhou MHD. Oblast Jizerských hor disponuje v dojezdové vzdálenosti do 30 min. několika lyžařskými centry. Ski areál Bedřichov je vyhledávaným nástupním místem do běžeckých tratí a běžkaři oblíbený je tréninkový areál Vesec, dějiště MS v klasickém lyžování 2009.
Pro milovníky golfu
Pro milovníky golfu
V okolí Liberce najdete pět golfových hřišť, mezi nimi Ypsilon Golf Liberec, které je v anketách pravidelně hodnoceno mezi nejlepšími u nás, technicky zajímavé hřiště Golf klubu Ještěd, hřiště Malevil pro náročné nebo hřiště golf klubu Grabštejn. V přímém sousedství rezidence lze navštívit Golfcentrum s možností tréninku na simulátorech a indoorovém drivingu.
V blízkosti přírody
V blízkosti přírody
V sousedství rezidence se nalézá rozlehlý lesopark, tzv. Lidové sady Petra Bezruče, který nabízí možnost procházek v zelené oáze uprostřed města. Jako cíl krátkých výletů je ideální nedaleká přehradní nádrž Harcov, která současně slouží jako liberecké rekreační místo. Rodinnou atmosféru nabízí celoročně otevřený sportovní areál ve Vesci nebo multifunkční areál Sport Park Liberec, který zahrnuje více než tři desítky profesionálně udržovaných krytých i venkovních sportovišť a pestrou nabídku volnočasových aktivit.
Dopravní dostupnost
Dopravní dostupnost
Cesta do Liberce po dálnici D 10 trvá z Prahy 60 minut, proto je Liberec jedním z nejdostupnějších lyžařských středisek z hlavního města. U rezidence se nachází tramvajová zastávka MHD. Tramvajová trať vede napříč městem, na jedné straně končí na úpatí Ještědu, na druhé straně v Lidových sadech na úpatí Jizerských hor. Do samotného centra města lze chůzí dojít za 10 minut.
Prémiová adresa
Prémiová adresa
Masarykova ulice je významnou libereckou třídou zdobenou majestátními budovami Severočeského muzea, někdejších lázní či obchodní komory. V době svého vzniku získala promenádní charakter, který je zachován dodnes. Ulici lemuje lipové stromořadí, za nímž se nacházejí neorenesanční vily dokumentující vysoký obytný standard tehdejší buržoazie. Většina domů ve své době patřila židovským průmyslníkům a obchodníkům.
Komfortní bydlení
Komfortní bydlení
Rezidence Park Masarykova disponuje všemi standardy odpovídajícím vysokým požadavkům na současné kvalitní rezidenční bydlení. To se týká jak použitých stavebních materiálů, tak vybavení jednotlivých bytů. Dům je plně bezbariérový, k dispozici je vlastní krytý parking nebo sklepní prostory. Výhled z balkonu a teras je směřován do zeleně. Rezidence má vlastní dětské hřiště.
Osobní přístup
Osobní přístup
Zájemci o bydlení v Rezidenci Park Masarykova mohou využít klientské centrum, kde mají k dispozici poradce, který se jim individuálně věnuje, a řeší s nimi veškerá přání i požadavky týkající se dispozic, standardů nebo možností financování.
Úsporné bydlení
Úsporné bydlení
Energetický štítek slouží pro jednoduché a jasné zhodnocení budovy z hlediska její energetické náročnosti. Energetický štítek B, kterým je označena rezidence Park Masarykova, představuje úsporný nízkoenergetický objekt. V praxi to znamená výrazné snížení nákladů na provoz a udržování domácnosti v chodu.
Výhodné financování
Výhodné financování
Finančním partnerem projektu je Česká spořitelna - stabilní banka s nejdelší tradicí na českém trhu. Exkluzivní nabídka České spořitelny je určena pouze pro klienty Rezidence Park Masarykova a přináší zajímavé benefity, včetně zvýhodněné úrokové sazby a dalších klientských benefitů. Podrobné informace podají pracovníci zákaznického centra projektu Rezidence Park Masarykova.

Občanská vybavenost

bublina pravitko_tuzka
ZŠ Lesní
bublina listy
Botanická zahrada
bublina zoo
Zoo
bublina kosik
Albert
bublina tenis
Liberecký tenisový klub
bublina plavani
Bazén Liberec
bublina vzdelani
Technická univerzita
bublina vzdelani
SPŠST, SPŠE A VOŠ LIBEREC
bublina pravitko_tuzka
ZŠ Husova
bublina kosik
NG Plaza
bublina pribor
Restaurace ZOO 1320
bublina kafe
Kavárna Bez konceptu
bublina kafe
Kavárna Mikina
bublina pribor
Pizzerie Franko
bublina pribor
Restaurace Bílý mlýn
kostka bus
MHD Lidové sady - zoo
kostka bus
MHD Botanická zahrada
kostka bus
MHD Muzeum - Galerie Lázně
kostka bus
MHD Průmyslová škola
kostka bus
MHD Ulice 5. května
kostka bus
MHD Šaldovo náměstí
kostka kriz
Lékárna u Muzea
kostka nemocnice
Krajská nemocnice Liberec
hlavni ikona logo
Rezidence Masarykova
kostka nemocnice
Poliklinika Klášter
bublina plavani
Vodní nádrž Harcov
Základní školy Základní školy
ZŠ Lesní
Auto4 min • 1,5 km
ZŠ Husova
Auto2 min • 0,5 km
Střední a vysoké školy Střední a vysoké školy
SPŠST, SPŠE A VOŠ LIBEREC
Auto4 min • 1,3 km
Technická univerzita
Auto1 min • 0,4 km
Nákupní zóny Nákupní zóny
Albert
Auto3 min • 1,3 km
NG Plaza
Auto4 min • 1,7 km
Zdravotnictví Zdravotnictví
Lékárna u Muzea
Auto2 min • 0,7 km
Poliklinika Klášter
Auto3 min • 0,9 km
Krajská Nemocnice Liberec
Auto3 min • 1,1 km
Sport Sport
Vodní nádrž Harcov
Auto2 min • 0,8 km
Liberecký tenisový klub
Auto4 min • 1,1 km
Bazén Liberec
Auto3 min • 1,3 km
Restaurace Restaurace
Restaurace Zoo 1320
Auto2 min • 0,6 km
Pizzeria Franko
Auto2 min • 0,7 km
Restaurace Bílý Mlýn
Auto3 min • 1,1 km
Kavárny Kavárny
Kavárna Bez Koceptu
Auto2 min • 0,6 km
Kavárna Mikina
Auto4 min • 1,1 km
Zábava Zábava
ZOO
Auto3 min • 1,3 km
Botanická zahrada
Auto4 min • 1,6 km
MHD MHD
MHD Muzeum - Galerie Lázně
Auto2 min • 0,7 km
MHD Botanická Zahrada
Auto3 min • 1,2 km

Vyražte na výlet

JEŠTĚD
JEŠTĚD
27 min - 15 km
Dominanta severních Čech. Vysílač ve výšce 1012 metrů, který doplňuje rozhledna a hotel s restaurací. Stavba architekta Karla Hubáčka získala jako jediná v ČR prestižní Perretovu cenu a stala se národní kulturní památkou. Zároveň je zde také lyžařský areál.
OBŘÍ SUD JAVORNÍK
OBŘÍ SUD JAVORNÍK
17 min - 11 km
Sportovní areál Obří sud s restaurací, penzionem a lanovkou. Zdejší 1100m dlouhá bobová dráha je nejdelší svého druhu v ČR, místo je rájem pro lyžaře s modrou sjezdovkou, snowparkem, dětskou sjezdovku a lyžařskou školou.
BEDŘICHOV
BEDŘICHOV
16 min - 10 km
Sportovní středisko, které hostí legendární závod Jizerská padesátka. Místo pro sjezdové lyžování i běžkaře. Skiaréna Jizerky má celkem 17 km sjezdovek, na běžkách se můžete vypravit na trať Jizerské magistrály. V létě je využívána cyklisty.
HARRACHOV
HARRACHOV
54 min - 38 km
Horské letovisko, jemuž dal název český šlechtický rod Harrachů. Od 14. století proslulé sklářskou výrobou. Skokanské můstky, další lyžařská lákadla a největší počet cyklotras v ČR, navíc propojených s Polskem. Lanová dráha vás vyveze na vrchol Čertovy hory.
FRÝDLANTSKO
FRÝDLANTSKO
32 min - 24 km
Kraj chráněných území, ideální pro výlety do nedotčené přírody. Krajina potoků, historických chalup, hrázděných staveb i skalních vyhlídek. Ve městě Frýdlant objevíte historickou rozhlednu, hrad a zámek, jeden z nejnavštěvovanějších historických objektů v ČR.
ČESKÝ RÁJ
ČESKÝ RÁJ
33 min - 33 km
CHKO typická kvádrovými pískovci. Ve městě Turnov sportovně-rekreační areál, hora Kozákov, zřícenina hradu Trosky, Prachovské či Příhrazské skály, zámky Sychrov, Hrubá Skála, hrady Kost, Valdštejn. Řeka Jizera pro rafty a kánoe, Malá Skála s lezeckou dráhou.
ŠPINDLERŮV MLÝN
ŠPINDLERŮV MLÝN
1,5 hod - 85 km
Turistické středisko pro zimní sporty. 25 km sjezdových tratí různé obtížnosti a není-li sníh, můžete si vyčistit hlavu procházkou na celé řadě turistických okruhů a hřebenových túr. Potěší i milovníky adrenalinových sportů, wellness a rodiny s dětmi.
OLBERSDORFER SEE
OLBERSDORFER SEE
35 min - 29 km
Olbersdorfské jezero na úpatí německých Žitavských hor, v blízkosti města Zittau, z české strany nedaleko Hrádku nad Nisou. Je rájem pro ty, kterým učarovaly vodní radovánky. Nabízí 300m písečné pláže, dětské atrakce, půjčovnu lodiček i plachetnic a nudapláž.
LIBERECKÝ ZÁMEK
LIBERECKÝ ZÁMEK
4 min - 1,4 km
Klasicistní zámek z konce 16. století, jedna z prvních kamenných staveb v Liberci. Na konci 20. století sloužil firmě Skloexport, která zde pro své soukromé účely vybudovala jednu z největších světových expozic skleněných výrobků, čítající 40 000 exponátů.
SYCHROV
SYCHROV
23 min - 23 km
Zámek vybudovaný na místě tvrze z 15. století. Vyniká bohatě vybavenými interiéry i řemeslnými detaily, například řezbářskými pracemi na dřevěném obložení stěn a stropů. Půvab zámku umocňuje park v anglickém stylu s oranžérií.
HRUBÝ ROHOZEC
HRUBÝ ROHOZEC
24 min - 27 km
Původně hrad ze 13. století, dnes klasicistní zámek zve k prohlídce bohatě zařízených místností, knihovna s portrétní galerií, novogotická jídelna, středověké sklepení. Anglický park se sochami světců, nad skalním srázem objevíte romantickou umělou jeskyni.
LEMBERK
LEMBERK
28 min - 25,5 km
Hrad s původním názvem Löwenberg, přestavěný v 16. století na zámek. Zámecký objekt má zachovalé interiéry včetně černé kuchyně, unikátní je tzv. Bajkový sál s renesančním kazetovým stropem.
JABLONNÉ V PODJEŠTĚDÍ
JABLONNÉ V PODJEŠTĚDÍ
28 min - 27 km
Ideální místo na výlet proti času. Klášter z roku 1250, pod jehož basilikou se nacházejí katakomby hluboké až 39 metrů. Je zde i barokní usedlost Palmeho dvůr, řada soch, morový sloup nebo vyhlídková věž bývalého kostela Narození Panny Marie.
GRABŠTEJN
GRABŠTEJN
24 min - 21,5 km
Gotický hrad ze 13. století přestavěný na renesanční zámek se nachází v blízkosti Hrádku nad Nisou. Je dominantou trojzemí Čech, Německa a Polska a konají se v něm pravidelné kulturní a společenské akce.
ROZHLEDNA LIBERECKÁ VÝŠINA
ROZHLEDNA LIBERECKÁ VÝŠINA
8 min - 2,5 km
Vyhlídka s restaurací je unikátní stavbou z roku 1901, má charakter středověkého rytířského hradu s vodním příkopem, jezírkem a 13m hlubokou studnou. Dominantu tvoří 25m vysoká pětiboká věž, vyhlídka v lesích za Lidovými sady nabízí výhled na město a okolí.
SPORT PARK LIBEREC a HOME CREDIT ARENA
SPORT PARK LIBEREC a HOME CREDIT ARENA
11 min - 5 km
Sportoviště pro fotbal, hokej, míčové sporty, stolní tenis, kuželky, bowling, střelnice, kluziště, posilovna, in-line dráha, ubytování, restaurace, obchod a fanshop. Arena, multifunkční hala s kapacitou 7500 míst, pro utkání, koncerty, veletrhy.
SPORTOVNÍ AREÁL VESEC
SPORTOVNÍ AREÁL VESEC
13 min - 6 km
Areál pro běžecké lyžování. 3 nezávislé okruhy, 3 stupně obtížnosti. Na samotném stadionu je 200m ovál, který je vhodný i pro trénink. Areál je využíván celoročně cyklisty a i in-line bruslaři. Je vyhledávaným místem tradičního letního festivalu "Benátská!"
LIBERECKÝ TENISOVÝ KLUB
LIBERECKÝ TENISOVÝ KLUB
2 min - 750 m
Profesionální trenér, tenisová třída, nábory dětí. Klub s více než stoletou tradicí pořádá na úrovni extraligy celostátní turnaje jednotlivců ve všech kategoriích mládeže a dospělých a je jediným klubem v ČR, který má družstva ve všech třech nejvyšších soutěžích.
BAZÉN LIBEREC
BAZÉN LIBEREC
2 min - 650 m
Bazén s rozměry 50 x 20m, 150m dlouhý tobogán a potápěčská věž, atrakce pro nejmenší a dětská sauna. Při slunečném počasí opalování na venkovní Sluneční louce a třeba plážový volejbal, minigolf či stolní tenis, wellness centrum, masáže, i fitness.
ZOO
ZOO
4 min - 1.7 km
Nejstarší zoo na území ČR a SR, 170 druhů zvířat v celkovém počtu téměř 1000 kusů. Funguje také jako centrum pro handicapované živočichy v nouzi a je městským střediskem ekologické výchovy, nabízí zážitkové vzdělávací programy a turisticko-poznávací hry.
BOTANICKÁ ZAHRADA
BOTANICKÁ ZAHRADA
2 min - 750 m
V deseti pavilónech lze obdivovat nejpestřejší soubory exotických rostlin v ČR. Výsledkem je poučení i jedinečný vizuální zážitek: obří lekníny, orchideje, palmy, kapradiny i venkovní expozice s horskou květenou.
iQLANDIA
iQLANDIA
8 min - 3 km
Prostor zaslíbený vesmíru, hvězdám a planetám, nabitý interaktivními modely v čele s humanoidním robotem Thespianem. Kupole planetária má průměr 9m a nejmodernější projekční technologii. Díky různým science show a workshopům se sem rádi vrátíte.
DINOPARK LIBEREC
DINOPARK LIBEREC
3 min - 1,3 km
Tyrannosaurus s vyceněnými zuby, stezka pro odvážné děti, paleontologické hřiště, tunel času nebo prehistorický prales se skutečným deštěm. A budou-li už bolet nohy, lze si půjčit polarizační brýle a usednout do křesel ve 4D kině, které promítne i 2 obrazy současně.
VODNÍ NÁDRŽ HARCOV
VODNÍ NÁDRŽ HARCOV
4 min - 2,2 km
Byla na začátku 20. století vrcholným dílem stavitelů a techniků z Vídně a Liberce. Vyprojektována byla jako kamenná hráz před povodněmi a zásobárna vody pro průmysl, dnes je s písčitou a travnatou pláží a hřištěm na plážový volejbal vyhledávaným rekreačním místem.
YPSILON GOLF RESORT
YPSILON GOLF RESORT
20 min - 12 km
U přehradní nádrže Fojtka se nachází špičkový osmnáctijamkový golfový areál. Vedle klubové restaurace, baru se zimní zahradou a terasou s výhledem na hřiště a nedaleký Ještěd, je hráčům k dispozici deset houseboatů nabízející komfortní ubytování.
GOLFCENTRUM LIBEREC
GOLFCENTRUM LIBEREC
1 min - 100 m
Je zde 5 simulátorů Full Swing, golfový švih na 7 odpalištích. Vzdálenost od odpališť k síti je 28m, což v délce halového driving range řadí Golfcentrum na 1. místo v ČR. Krátké přihrávky a putty lze trénovat na chipping a putting greenu.
RANČ MALEVIL
RANČ MALEVIL
33 min - 32 km
Náročnější hráče golfu potěší 18jamkové hřiště, je díky přirozeným přírodním překážkám obtížnější. Je zde plné golfové zázemí, obchod a půjčovna holí. Pořádají zde dětské golfové tábory. Relaxovat lze i při bowlingu, na koních, v lanovém centru, na kurtech nebo na kole.
GOLF CLUB LIBEREC
GOLF CLUB LIBEREC
24 min - 15 km
18jamkový areál včetně tréninkových ploch. Místo golfových turnajů a akademií, i pro soukromé a firemní akce. Hřiště o rozloze 40 ha má technický charakter. K dispozici je i roubená klubovna s restaurací a krytou terasou, dřevěný hrad, pískoviště a houpačky.
GOLF CLUB JEŠTĚD
GOLF CLUB JEŠTĚD
31 min - 20 km
Hřiště umístěné v kopcovitém terénu nabízí technicky náročnější jamky s řadou vodních překážek a terénních záludností. Koncept 12 jamek umožňuje větší průchodnost hřiště v exponovaných časech a zvyšuje atraktivitu při hře na 18 jamek. Nechybí dokonalé zázemí.
GOLF CLUB GRABŠTEJN
GOLF CLUB GRABŠTEJN
25 min - 21 km
9jamkové, lehce zvlněné hřiště spolu s 9jamkovou akademií a také driving range, klubovna s restaurací, a v případě potřeby i trenér. Pobyt můžete obohatit návštěvou původně hradu, později renesančního zámku Grabštejn, který se tyčí nad spodní částí hřiště.
DIVADLO F. X. ŠALDY
DIVADLO F. X. ŠALDY
4 min - 1 km
Již roku 1820 existovalo divadlo Soukenické, základní kámen Šaldova divadla byl položen v roce 1881. V současnosti vám kulturní zážitek zprostředkují tři soubory – činohra, opera a balet, dalším prostorem je scéna Malého divadla.
NAIVNÍ DIVADLO
NAIVNÍ DIVADLO
6 min - 2 km
Alternativnější platformu nabízí Naivní divadlo založené v roce 1949. Funguje i jako loutkové divadlo pro děti a je spojeno s pražským Studiem Ypsilon, které zde dlouhá léta působilo.
MĚSTSKÉ DIVADLO JABLONEC NAD NISOU
MĚSTSKÉ DIVADLO JABLONEC NAD NISOU
17 min - 11 km
Půlhodinu jízdy od Liberce se nachází Městské divadlo Jablonec nad Nisou. Nabízí šest abonentních skupin zaměřených na činohru, hudbu, pohádky pro nejmenší, představení pro studenty, operu a balet. Ročně nabídne přes 200 představení pro 80 tisíc diváků.
OBLASTNÍ GALERIE
OBLASTNÍ GALERIE
1 min - 170 m
Oblastní galerie v budově bývalých městských lázní. Je pátou největší v ČR. Vedle českých autorů jsou zde zástupci francouzského, německého a rakouského malířství 19. století a nizozemští mistři 16. -18. století. Expozice přibližují výtvarné umění hravou metodou.
SEVEROČESKÉ MUZEUM
SEVEROČESKÉ MUZEUM
1 min - 100 m
Jedno z nejstarších umělecko-průmyslových muzeí u nás. Sklo a textil, obdivuhodné expozice z přírodovědy a etnografie i kolekce uměleckých řemesel – sbírka orientálních koberců, druhá největší v ČR. Součástí muzea je i 41m renesanční věž bývalé liberecké radnice.
CINEMA CITY, CINESTAR, VARŠAVA+
CINEMA CITY, CINESTAR, VARŠAVA+
8 min - 2,5 km
Multiplex Cinema City plně digitalizované multikino. Cinestar s moderní promítací technikou, zvukem Dolby Digital a Dolby Surround EX. Kino Varšava+, původně městské kino v architektonicky cenné budově v centru, kde se konají i doprovodné akce včetně výstav.
JEŠTĚD
JEŠTĚD
27 min - 15 km
Dominanta severních Čech. Vysílač ve výšce 1012 metrů, který doplňuje rozhledna a hotel s restaurací. Stavba architekta Karla Hubáčka získala jako jediná v ČR prestižní Perretovu cenu a stala se národní kulturní památkou. Zároveň je zde také lyžařský areál.
OBŘÍ SUD JAVORNÍK
OBŘÍ SUD JAVORNÍK
17 min - 11 km
Sportovní areál Obří sud s restaurací, penzionem a lanovkou. Zdejší 1100m dlouhá bobová dráha je nejdelší svého druhu v ČR, místo je rájem pro lyžaře s modrou sjezdovkou, snowparkem, dětskou sjezdovku a lyžařskou školou.
BEDŘICHOV
BEDŘICHOV
16 min - 10 km
Sportovní středisko, které hostí legendární závod Jizerská padesátka. Místo pro sjezdové lyžování i běžkaře. Skiaréna Jizerky má celkem 17 km sjezdovek, na běžkách se můžete vypravit na trať Jizerské magistrály. V létě je využívána cyklisty.
HARRACHOV
HARRACHOV
54 min - 38 km
Horské letovisko, jemuž dal název český šlechtický rod Harrachů. Od 14. století proslulé sklářskou výrobou. Skokanské můstky, další lyžařská lákadla a největší počet cyklotras v ČR, navíc propojených s Polskem. Lanová dráha vás vyveze na vrchol Čertovy hory.
FRÝDLANTSKO
FRÝDLANTSKO
32 min - 24 km
Kraj chráněných území, ideální pro výlety do nedotčené přírody. Krajina potoků, historických chalup, hrázděných staveb i skalních vyhlídek. Ve městě Frýdlant objevíte historickou rozhlednu, hrad a zámek, jeden z nejnavštěvovanějších historických objektů v ČR.
ČESKÝ RÁJ
ČESKÝ RÁJ
33 min - 33 km
CHKO typická kvádrovými pískovci. Ve městě Turnov sportovně-rekreační areál, hora Kozákov, zřícenina hradu Trosky, Prachovské či Příhrazské skály, zámky Sychrov, Hrubá Skála, hrady Kost, Valdštejn. Řeka Jizera pro rafty a kánoe, Malá Skála s lezeckou dráhou.
ŠPINDLERŮV MLÝN
ŠPINDLERŮV MLÝN
1,5 hod - 85 km
Turistické středisko pro zimní sporty. 25 km sjezdových tratí různé obtížnosti a není-li sníh, můžete si vyčistit hlavu procházkou na celé řadě turistických okruhů a hřebenových túr. Potěší i milovníky adrenalinových sportů, wellness a rodiny s dětmi.
OLBERSDORFER SEE
OLBERSDORFER SEE
35 min - 29 km
Olbersdorfské jezero na úpatí německých Žitavských hor, v blízkosti města Zittau, z české strany nedaleko Hrádku nad Nisou. Je rájem pro ty, kterým učarovaly vodní radovánky. Nabízí 300m písečné pláže, dětské atrakce, půjčovnu lodiček i plachetnic a nudapláž.
LIBERECKÝ ZÁMEK
LIBERECKÝ ZÁMEK
4 min - 1,4 km
Klasicistní zámek z konce 16. století, jedna z prvních kamenných staveb v Liberci. Na konci 20. století sloužil firmě Skloexport, která zde pro své soukromé účely vybudovala jednu z největších světových expozic skleněných výrobků, čítající 40 000 exponátů.
SYCHROV
SYCHROV
23 min - 23 km
Zámek vybudovaný na místě tvrze z 15. století. Vyniká bohatě vybavenými interiéry i řemeslnými detaily, například řezbářskými pracemi na dřevěném obložení stěn a stropů. Půvab zámku umocňuje park v anglickém stylu s oranžérií.
HRUBÝ ROHOZEC
HRUBÝ ROHOZEC
24 min - 27 km
Původně hrad ze 13. století, dnes klasicistní zámek zve k prohlídce bohatě zařízených místností, knihovna s portrétní galerií, novogotická jídelna, středověké sklepení. Anglický park se sochami světců, nad skalním srázem objevíte romantickou umělou jeskyni.
LEMBERK
LEMBERK
28 min - 25,5 km
Hrad s původním názvem Löwenberg, přestavěný v 16. století na zámek. Zámecký objekt má zachovalé interiéry včetně černé kuchyně, unikátní je tzv. Bajkový sál s renesančním kazetovým stropem.
JABLONNÉ V PODJEŠTĚDÍ
JABLONNÉ V PODJEŠTĚDÍ
28 min - 27 km
Ideální místo na výlet proti času. Klášter z roku 1250, pod jehož basilikou se nacházejí katakomby hluboké až 39 metrů. Je zde i barokní usedlost Palmeho dvůr, řada soch, morový sloup nebo vyhlídková věž bývalého kostela Narození Panny Marie.
GRABŠTEJN
GRABŠTEJN
24 min - 21,5 km
Gotický hrad ze 13. století přestavěný na renesanční zámek se nachází v blízkosti Hrádku nad Nisou. Je dominantou trojzemí Čech, Německa a Polska a konají se v něm pravidelné kulturní a společenské akce.
ROZHLEDNA LIBERECKÁ VÝŠINA
ROZHLEDNA LIBERECKÁ VÝŠINA
8 min - 2,5 km
Vyhlídka s restaurací je unikátní stavbou z roku 1901, má charakter středověkého rytířského hradu s vodním příkopem, jezírkem a 13m hlubokou studnou. Dominantu tvoří 25m vysoká pětiboká věž, vyhlídka v lesích za Lidovými sady nabízí výhled na město a okolí.
SPORT PARK LIBEREC a HOME CREDIT ARENA
SPORT PARK LIBEREC a HOME CREDIT ARENA
11 min - 5 km
Sportoviště pro fotbal, hokej, míčové sporty, stolní tenis, kuželky, bowling, střelnice, kluziště, posilovna, in-line dráha, ubytování, restaurace, obchod a fanshop. Arena, multifunkční hala s kapacitou 7500 míst, pro utkání, koncerty, veletrhy.
SPORTOVNÍ AREÁL VESEC
SPORTOVNÍ AREÁL VESEC
13 min - 6 km
Areál pro běžecké lyžování. 3 nezávislé okruhy, 3 stupně obtížnosti. Na samotném stadionu je 200m ovál, který je vhodný i pro trénink. Areál je využíván celoročně cyklisty a i in-line bruslaři. Je vyhledávaným místem tradičního letního festivalu "Benátská!"
LIBERECKÝ TENISOVÝ KLUB
LIBERECKÝ TENISOVÝ KLUB
2 min - 750 m
Profesionální trenér, tenisová třída, nábory dětí. Klub s více než stoletou tradicí pořádá na úrovni extraligy celostátní turnaje jednotlivců ve všech kategoriích mládeže a dospělých a je jediným klubem v ČR, který má družstva ve všech třech nejvyšších soutěžích.
BAZÉN LIBEREC
BAZÉN LIBEREC
2 min - 650 m
Bazén s rozměry 50 x 20m, 150m dlouhý tobogán a potápěčská věž, atrakce pro nejmenší a dětská sauna. Při slunečném počasí opalování na venkovní Sluneční louce a třeba plážový volejbal, minigolf či stolní tenis, wellness centrum, masáže, i fitness.
ZOO
ZOO
4 min - 1.7 km
Nejstarší zoo na území ČR a SR, 170 druhů zvířat v celkovém počtu téměř 1000 kusů. Funguje také jako centrum pro handicapované živočichy v nouzi a je městským střediskem ekologické výchovy, nabízí zážitkové vzdělávací programy a turisticko-poznávací hry.
BOTANICKÁ ZAHRADA
BOTANICKÁ ZAHRADA
2 min - 750 m
V deseti pavilónech lze obdivovat nejpestřejší soubory exotických rostlin v ČR. Výsledkem je poučení i jedinečný vizuální zážitek: obří lekníny, orchideje, palmy, kapradiny i venkovní expozice s horskou květenou.
iQLANDIA
iQLANDIA
8 min - 3 km
Prostor zaslíbený vesmíru, hvězdám a planetám, nabitý interaktivními modely v čele s humanoidním robotem Thespianem. Kupole planetária má průměr 9m a nejmodernější projekční technologii. Díky různým science show a workshopům se sem rádi vrátíte.
DINOPARK LIBEREC
DINOPARK LIBEREC
3 min - 1,3 km
Tyrannosaurus s vyceněnými zuby, stezka pro odvážné děti, paleontologické hřiště, tunel času nebo prehistorický prales se skutečným deštěm. A budou-li už bolet nohy, lze si půjčit polarizační brýle a usednout do křesel ve 4D kině, které promítne i 2 obrazy současně.
VODNÍ NÁDRŽ HARCOV
VODNÍ NÁDRŽ HARCOV
4 min - 2,2 km
Byla na začátku 20. století vrcholným dílem stavitelů a techniků z Vídně a Liberce. Vyprojektována byla jako kamenná hráz před povodněmi a zásobárna vody pro průmysl, dnes je s písčitou a travnatou pláží a hřištěm na plážový volejbal vyhledávaným rekreačním místem.
YPSILON GOLF RESORT
YPSILON GOLF RESORT
20 min - 12 km
U přehradní nádrže Fojtka se nachází špičkový osmnáctijamkový golfový areál. Vedle klubové restaurace, baru se zimní zahradou a terasou s výhledem na hřiště a nedaleký Ještěd, je hráčům k dispozici deset houseboatů nabízející komfortní ubytování.
GOLFCENTRUM LIBEREC
GOLFCENTRUM LIBEREC
1 min - 100 m
Je zde 5 simulátorů Full Swing, golfový švih na 7 odpalištích. Vzdálenost od odpališť k síti je 28m, což v délce halového driving range řadí Golfcentrum na 1. místo v ČR. Krátké přihrávky a putty lze trénovat na chipping a putting greenu.
RANČ MALEVIL
RANČ MALEVIL
33 min - 32 km
Náročnější hráče golfu potěší 18jamkové hřiště, je díky přirozeným přírodním překážkám obtížnější. Je zde plné golfové zázemí, obchod a půjčovna holí. Pořádají zde dětské golfové tábory. Relaxovat lze i při bowlingu, na koních, v lanovém centru, na kurtech nebo na kole.
GOLF CLUB LIBEREC
GOLF CLUB LIBEREC
24 min - 15 km
18jamkový areál včetně tréninkových ploch. Místo golfových turnajů a akademií, i pro soukromé a firemní akce. Hřiště o rozloze 40 ha má technický charakter. K dispozici je i roubená klubovna s restaurací a krytou terasou, dřevěný hrad, pískoviště a houpačky.
GOLF CLUB JEŠTĚD
GOLF CLUB JEŠTĚD
31 min - 20 km
Hřiště umístěné v kopcovitém terénu nabízí technicky náročnější jamky s řadou vodních překážek a terénních záludností. Koncept 12 jamek umožňuje větší průchodnost hřiště v exponovaných časech a zvyšuje atraktivitu při hře na 18 jamek. Nechybí dokonalé zázemí.
GOLF CLUB GRABŠTEJN
GOLF CLUB GRABŠTEJN
25 min - 21 km
9jamkové, lehce zvlněné hřiště spolu s 9jamkovou akademií a také driving range, klubovna s restaurací, a v případě potřeby i trenér. Pobyt můžete obohatit návštěvou původně hradu, později renesančního zámku Grabštejn, který se tyčí nad spodní částí hřiště.
DIVADLO F. X. ŠALDY
DIVADLO F. X. ŠALDY
4 min - 1 km
Již roku 1820 existovalo divadlo Soukenické, základní kámen Šaldova divadla byl položen v roce 1881. V současnosti vám kulturní zážitek zprostředkují tři soubory – činohra, opera a balet, dalším prostorem je scéna Malého divadla.
NAIVNÍ DIVADLO
NAIVNÍ DIVADLO
6 min - 2 km
Alternativnější platformu nabízí Naivní divadlo založené v roce 1949. Funguje i jako loutkové divadlo pro děti a je spojeno s pražským Studiem Ypsilon, které zde dlouhá léta působilo.
MĚSTSKÉ DIVADLO JABLONEC NAD NISOU
MĚSTSKÉ DIVADLO JABLONEC NAD NISOU
17 min - 11 km
Půlhodinu jízdy od Liberce se nachází Městské divadlo Jablonec nad Nisou. Nabízí šest abonentních skupin zaměřených na činohru, hudbu, pohádky pro nejmenší, představení pro studenty, operu a balet. Ročně nabídne přes 200 představení pro 80 tisíc diváků.
OBLASTNÍ GALERIE
OBLASTNÍ GALERIE
1 min - 170 m
Oblastní galerie v budově bývalých městských lázní. Je pátou největší v ČR. Vedle českých autorů jsou zde zástupci francouzského, německého a rakouského malířství 19. století a nizozemští mistři 16. -18. století. Expozice přibližují výtvarné umění hravou metodou.
SEVEROČESKÉ MUZEUM
SEVEROČESKÉ MUZEUM
1 min - 100 m
Jedno z nejstarších umělecko-průmyslových muzeí u nás. Sklo a textil, obdivuhodné expozice z přírodovědy a etnografie i kolekce uměleckých řemesel – sbírka orientálních koberců, druhá největší v ČR. Součástí muzea je i 41m renesanční věž bývalé liberecké radnice.
CINEMA CITY, CINESTAR, VARŠAVA+
CINEMA CITY, CINESTAR, VARŠAVA+
8 min - 2,5 km
Multiplex Cinema City plně digitalizované multikino. Cinestar s moderní promítací technikou, zvukem Dolby Digital a Dolby Surround EX. Kino Varšava+, původně městské kino v architektonicky cenné budově v centru, kde se konají i doprovodné akce včetně výstav.
Lokalita